pa 31, 2020

cena: 650 zł

miejsce: Toruń

!!!UWAGA!!!
Cena szkolenia nie obejmuje  urządzenia.
Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia, każdy  uczestnik musi mieć własny elektrostymulator. Jest możliwość zakupu elektrostymulatora z dodatkowymi elektrodami w cenie 350 zł (faktura)
Prosimy o deklaracje chęci zakupu w wiadomości mailowej.

Godziny szkolenia: 9:00-18:00

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uprawniający do przeprowadzenia podstawowych zabiegów z zakresu elektrostymulacji.

1. Zapoznanie z strukturami anatomicznymi (mięśnie, nerwy, fałdy) w aspekcie elektrostymulacji.
  2. Zapoznanie z odziaływaniem prądów wysokiej, średniej i małej częstotliwości
  3. Zabiegi elektrolecznicze przy użyciu prądu stałego:

a)galwanizacja

b)jontoforeza

1. Prądy małej częstotliwości

a)elektrostymulacja

b)impulsy prostokątne

c)impulsy trójkątne

1. Elektrodiagnostyka .Metody stosowane w elektrodiagnostyce układu nerwowo-mięśniowego:

a)metody jakościowe

b)metody ilościowe

1. Aparaty do elektrostymulacji
  2. Prąd małej częstotliwości w leczeniu porażeń krtani , fałdów, nerwów, niedowładów,
  3. Elektrostymulacja czynnościowa
  4. Przezskórna stymulacja elektryczna (TENS — transcutaneous electrical nervestimulation).
  5. Metody i praktyczne zastosowanie elektrostymulacji podniebienia, krtani, warg, języka i m. twarzy.
  6. Metodyka zabiegów.
  7. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania prądów i elektrostymulacji.
  8. Prądy średniej częstotliwości.
  9. Prądy interferencyjne prądy Nemeca.
  10. Modulowane prądy średniej częstotliwości.
  11. Zasady postępowania w wypadku porażenia prądem elektrycznym i zasady bezpieczeństwa obsługi urządzeń elektroleczniczych.
  12. Aparaty do elektrostymulacji.

Prowadzący:  Ewa Wojewoda